Śniadania

Od maja do listopada pokoje gościnne Villejki funkcjonują w systemie B&B czyli nocleg ze śniadaniem. Inaczej ma się sprawa z chatami. Chaty mają aneksy kuchenne i wynajmowane są w wersji ,,bez śniadań,, na życzenie serwujemy Gościom chat kosze śniadaniowe, które są dostarczane codziennie rano pod drzwi. Menu koszy jest trochę inne niż menu jadalni.

Pytacie: czy serwujemy produkty ekologiczne i regionalne, no cóż odpowiedź jest: nie do końca. By nie podnosić zbytnio ceny ( bo rezerwujecie pakiet nocleg ze śniadaniem ) staramy sie znaleźć złoty środek. Warzywa są ze sklepu, kawa herbata też, mleko sorry UHT, miód regionalny, dżemy sklep, masło sklep ale prawdziwe ale już jajka często są wiejskie, chyba że kurki nie zdąża naznosić wtedy sklep, wędliny z małej lokalnej masarni pieczywo też tzn z małej lokalnej piekarni 😉 . Serwujemy też zamiennie dla półmisków: jajecznice, kiełbaski kornetki opiekane z serem lub tosty czasem są omlety i bywa, że coś słodkiego podrzucamy na Wasze stoły śniadaniowe. Zawsze też przygotowujemy tzw,, słodki stół,, z musli, miodem i dżemikami, zastanawiamy się nad serwowaniem porannej wody z odrobiną cytryny, kawę zaparzamy w zwykłym ekspresie przelewowym traktujemy ją jako tzw śniadaniówkę jest bardzo smaczna bo i nie najtańsza. W sezonie 2024 zamierzamy kupić kawiarkę ( taką stawianą na gaz) dla tych co gustują w gęstej i aromatycznej ale to już pewnie będzie za dopłatą.

Myślę, że zostaniemy przy naszych bądź co bądź starannie przemyślanych i wyselekcjonowanych produktach i kompozycjach, są świeże, smaczne i chwalone przez zdecydowaną większość naszych Gości a jeśli kiedyś w przyszłości pójdziemy w produkty BIO lub regionalne to na pewno będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami i pewnie zapytamy Was wcześniej o zadanie, w końcu mamy demokrację – niech zadecyduje większość.

I jeszcze jedno, jeśli jesteście na dietach, macie swoje przyzwyczajenia żywieniowe, lubicie uginające się od pożywienia stoły lub przeciwnie Wasze śniadanie to tylko kawa skorzystajcie może z naszych chat i zapełnijcie swoje lodówki tym do czego jesteście przyzwyczajeni.

W nowym sezonie 2024 będziemy eksperymentować na Was kilka nowych pomysłów kulinarnych, mamy nadzieję, że się Wam spodobają, ale to niespodzianka – nie powiem nic więcej.

Login